Србија и сѐ е можно: Отворен е саем на половни возила

ОБЈАВЕНО НА:

Вообичаено е да се организираат саеми на нови возила каде се запознавате со најновите достигнувања во автоиндустријата, новите модели, технологија…Но, во Србија веќе има нешто необично – саем на половни возила.

Истиот се одржува неколку денови во Крагуевац, каде посетителите можат д авидат богата понуда на автомобили и пропратна опрема и делови, а покрај продавачите на штандовите се и банки и осигурителни компании.

Интересно е што се изложуваат стари автомобили, па затоа и саемот е интересен.
Трае до 8 мај, и влезот е слободен

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK