Нема попуст за никого: Lamborghini заврши на пајак возило

ОБЈАВЕНО НА:

Ако на Балканот пајак службите ги креваат старите и нелуксузни возила, во еден друг свет правилата важат за сите.

Откако пред само неколку месеци во Виена беше кренат Ferrari автомобил, во германскиот град Франкфурт настрада Lamborghini.

Неиуменуваниот возач го паркирал зелениот Lamborghini Huracan Evo Spyder на недозволено место блокирајќи го полначот за електрични возила. Сето тоа го видол полицаец кој веднаш повикал пајак служба.

Lamborghini pauk

Само како би реагирал сопственикот ако случајно падне од возилото?

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK