Како е кога Вил Смит ве вози како таксист со Porsche Taycan (Видео)

ОБЈАВЕНО НА:

Познатиот американски глумец и рапер, Вил Смит, на својот YouTube канал објави видео од него во улога на таксист – возач на Porsche Taycan Turbo S Sport.

Тој во улога на вработен во Lyft, беше пријатно изненадување за патниците во Мајами кои имаа можност не само да бидат возени во првиот електричен автомобил на Porsche туку и од страна на 51 годишниот Американец.

Видеото објавено од страна на ѕвездата на “Лоши момци” може да го погледнете во продолжение.

Овој автомобил располага со 93,4 kWh литиумско-јонска батерија со чија помош може да помине и до 450 км со едно полнење. Располага со 761 КС при 1.050 Nm обртни моменти.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK