Ги меркаше девојките на тротоар и се заби во возило (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Кога се управува со моторно возило, вклучувајќи ги и мотоциклите, правилото покажува дека не треба да се гледа само напред, бидејќи за да се има контрола на ситуацијата, добриот возач потребно е да ги акцептира и сите случувања во околината.

Секако тука не е се вбројуваат убавите девојки бидејќи колку што може да ги “исплакнат” вашите очи толку и може да претстават закана по вашиот живот.

Токму ова најдобро го знае возач на Yamaha мотоцикл кој импресиониран од убавината на едни девојки целосно се “изгуби” и се удри во црно BMW E36.

Видеото можете да го погледнете во продолжение, а еден од најпопуларните коментари под видеото е “Дали ваквите девојки претставуваат закана за безбедноста на сообраќајот?”.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK