Џереми Кларксон и Grand Tour снимаат во Хрватска

ОБЈАВЕНО НА:

Познатиот водител Џереми Кларксон кој многу години беше дел од Top Gear а сега со колегите ја води емисијата Grand Tour најде нов дестинација за своето шоу.
Тројката Кларксон, Хамонд и Меј, водителите на емисијата се појавија во Задар шѕо предизвика голем интерес кај локалното население.

Претходно Џереми објави фотографија од Плитвички Езера, што беше најава дека екипата е во Хрватска и дека тука ќе снима некој свој прилог.

А во Задар екипата беше со Audi TT и со Buggy. И се разбира со Land Rover Discovery кој го снима целиот настан.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK