Вака би можело да изгледа камионетот на Mercedes GLA

ОБЈАВЕНО НА:

X-Tomi Design го претстави својот најнов рендер кој се однесува на пик-ап изведбата на Mercedes GLA.

Станува збор за рендер кој во својата основа го има SUV моделот GLA, а чије производство не е сеуште потврдено, иако одредени американски медиуми шпекулираат дека оваа изведба би можела да се најде во производство веќе следната година.

Претходно X-Tomi Design објави и рендер од првиот камионет на BMW, но производителот од Баварија ја отфрли можноста за негово производство во блиска иднина.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK