Sony потврди дека нема да произведува автомобили

ОБЈАВЕНО НА:

Пред неколку месеци Sony без ниту една најава го претстави својот прв, целосно електричен автомобл што предизвика големо внимание во светската јавност.

Сепак, Sony потврдува дека нема намера да го произведе овој концептен автомобил и при тоа фокусот останува на развој и производство на технологија и производи за широка потрошувачка.

Како што соопштуваат од јапонскиот производител, целта на претставувањето на овој автомобил била да се потенцира технолошката надмоќност што Sony ја поседува.

Повеќе за овој концепт автомобил прочитајте ТУКА.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK