Најбезбедните возила во светот за 2017 година на едно место (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Независната агенција, Euro NCAP ги објави имињата на новите модели коишто се на листата на најбезбедни возила во своите категории. За најбезбеден автомобил во премиум класа е посочен Volkswagen Arteon, додека при големите офроудери наградата е за новото Volvo XC60.

Volkswagen доби уште едно признание, а тоа се однесува за малите офроудери. Таму Т-Roc е пред конкуренцијата.

Кај супермини возилата со најдобар резулат за изминатата година се покажа Volkswagen Polo. Оpel Crossland X е определен за победник во групата на многуфункционални модели, а XV и Impreza на Субари ја добија етикетата за најбезбедни возила кај малите семејни автомобили.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK