Клубот на љубители на VW буба го прослави седмиот роденден (ФОТО)

ОБЈАВЕНО НА:

„Народниот автомобил“ VW буба и неговите сопственици во Македонија деенска го пославија седмиот роденден на клубот што постои во државава.

Се собраа пред општина Центар во Скопје, каде ги изложија своите миленици, се гордееја со нивната сочуваност и возна состојба, си разменуваа искуства, но и многу љубопитни погледи од минувачите.

А на секој роденден има и гости, па така и овојпат, повеќе олдтајмери што го направија собирот уште поинтересен.

Фото: Орце Поповски

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK