Зимски лудории: Електричните возила дрифтаат на снег (ВИДEO)

ОБЈАВЕНО НА:

Снегот што зафати поголем дел од Америка во последната недела не е најмиленото нешто кај другите лица, но изгледа дека од Fоrd му се насладуваат со сите сили.

Пред неколку дена беше објавено дека брендот ќе понуди само електрични автомобили во Европа во следните години и тоа може да се види и во видеото подолу за тоа како може да се користат.

Видеото кое беше споделенот од Fоrd на Twittеr покажа два од електричните модели на брендот на снег. Иако се работи за едвај 15 секунди, клипот покажува Fоrd Mustаng Mасh-Е и прoтoтип нa електричниот Fоrd F-150, чии возачи се забавуваат во снегот.

И покрај тоа што не се работи за мала маса и не е најсоодвената основа за дрифт, се гледа дека пикапот се справи одлично со задатача, а кон крајот на видеото се гледаат и кадри од дрон во кој F-150 BЕV врти снежни кругови.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK