Гевгеличани снемаа гориво па искористија зејтин за нивното BMW (Видео)

ОБЈАВЕНО НА:

Автомобилите кога немаат гориво може да користат и друго алтернативно гориво. Тројца гевгеличани во ситуација кога имаа потреба од гориво за нивното BMW наместо нафта во резервоарот ставија масло за јадење (зејтин).

И немаше проблеми со автомобилот. Иако сипаа само две литра гориво во резервоарот, автомобилот си стартуваше без проблеми. Единствено нема информација дали резервоарот претходно бил пол со гориво, а зејтинот бил само „за подмачкување“.

Како и да е, можете да погледнете што сѐ коментираат другарите.

Znam oti mnogu od vas nema da veruvat ama da znajte oti e taman rabota. Samo na Petar Calko Ulemek BMW-zver ode na zejtin. Kamcev Goran ke vi objasne postrucno

Публикувахте от Jove Tasev в Петък, 28 юли 2017 г.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK