Новиот автопилот на TESLA доаѓа следната недела

ОБЈАВЕНО НА:

Новата верзија на полу-автономниот Автопилот на Tesla може да се вградат уште до крајот на месецов, потврди Елон Маск, извршниот директор на компанијата.

Ова доаѓа по пораката што ја испрати Маск, во која се вели дека „изгледа дека ќе бидеме подготвени да вградиме повеќе од функционалностите на Аутопилотот до крајот на следната недела“.

Подобрувањата што се најавени ќе може да се вградуваат во сите хардвери на возилата што се произведени од октомври. Од компанијата велат дека новиот хардвер ќе овозможи Аутопилот 2.0 да понуди целосно самостојно возење, но дури откако тие ќе ги завршат сите тестирања и развој на јавните патишта.

Според објавата на Маск на твитер, развојот на Аутопилот 2.0 е го завршна фаза или завршен, но се уште не се знае кои делови ќе бидат понудени први за вградување, освен дека „најголемиот дел“ од нив наскоро ќе бидат понудени.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK