Избран најубавиот автомобил за 2017 година, а победникот е…

ОБЈАВЕНО НА:

Иако е веќе февруари, сега почнуваат објавувањата на најдобрите автомобили за 2017 година. При изборот на најубав автомобил за 2017 година веќе е познат и победникот и носител на наградата, а тоа е Alpine-Alpine A110, возило изработено од тимот на Renault.

„Оваа награда е огромен трофеј за сите оние кои дадоа толку многу од својата енергија за враќањето во живот на овој симбол на супериорност и француска елеганција“, вели Карлос Гон, кој е претседател и извршен директор на Renault-Nissan-Mitsubishi.

Alpine-Alpine A110 стигна до победа во силна конкуенција. До финалето стигнаа Volvo XC60, DS6 Crossback, Jaguar E-Pace, Mazda MX-5 RF и BMW X2.

Претходните две години наградите ги понесоа автомобилите Alfa Romeo Giulia и Renault Talisman.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK