Genesis конечно доаѓа и во Европа

ОБЈАВЕНО НА:

Genesis повеќе не е премиум бренд во кој може да уживаат американците и корејците. Овој бренд наскоро доаѓа и во Европа.

Како луксузна дивизија на Hyundai Motors, овој бренд за прв пат е воведен во 2003 година, а пред 4 години станува и официјално посебна компанија во рамките на Hyundai Motors.

Во понудата на овој премиум бренд доминираат лимузините G70, G80 и G90 кој генерираат солидна продажба, а кој се позиционирани во сегментот на луксузни лимузини.

Овие автомобили во Европа доаѓаат следната година, а европската премиера ќе ја имаат на саемот во Женева во март следната година.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK