Seat не планира електрификација на моделите Cupra – засега!

ОБЈАВЕНО НА:

И покрај најавите од минатиот месец од Seat сега доаѓаат нови информации во врска со можноста и спортската верзија Cupra да добие електрична верзија. Засега тоа не е во план, тврди Ричард Харисон, директорот на Seat во В.Британија. Постои само дебата внатре во компанијата околу ова прашање.

Според Харисон бидејќи сѐ уште нема одлука, постојат можности компанијата да ги развива двете верзии, хибридна и електрична.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK