Барем две недели ќе возиме на поевтин бензин и дизел

ОБЈАВЕНО НА:

Најмалку две седмци ќе возиме на поевтин дизел и бензин, бидејќи малопродажните цени од ноќеска на полноќ се намалуваат за три денари по литар.

Според oдлуката на Регулаторната комисија за енергетика, Еуросупер БС – 95 ќе се продава по 60 денари за литар, Еуросупер БС-98 за 62 денари, Еуродизелот за 47 денари и Екстра лесното масло за домаќинството 35,5 денари за литар.

Се намалува и цената на мазутот и ќе се продава по 21,947 денари за килограм.

Просечната цена на суровата нафта изнесуваше 44,073 долари за барел, додека курсот на денарот во однос на доларот изнесуваше 55,9 денари

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK