Рели верзијата на Citroeн C3 WRC покажана во Болоња

ОБЈАВЕНО НА:

Францускиот фабрички тим на Citroen в година во Монте Карло ќе има нов автомобил, а неговиот изглед го покажаа во Болоња. Повторно со возилото ќе управува англичанецот Крим Миик.

Citroen C3 WRC ќе располага со 1,6 литарски мотор со 380 КС. Покрај одличните перформанси на моторот, возилото има и аеродинамичен кит – преден спојлер и задни дифузери, контра крило и повеќе црни браници, илуминантно лого, надворешни ретровизори од јаглеродни влакна.

c3-wrc3

c3-wrc1

c3-wrc

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK