Три децении Формула 1 низ групните фотографии (ФОТО)

ОБЈАВЕНО НА:

Секоја година пилотите во Формула 1 мора да поминат еден ритуал кој трае со децении, а тој е правењето на групна фотографија со која ја пополнуваат новата страница од албумот.

Годинава на патеките има 20 пилоти од десет тима и тие веќе стартуваа со битката за бодови и за титулата. Секако годинава главно место заземаат главните претенденти за титулата Луис Хамилтон и Себастијан Фетел.

Како изгледаше во минатото кога се натпреваруваа и поголем број на пилоти можете да се уверите преку фотографиите. Ви ги донесуваме сите групни фотографии од 1991 година до денес така што на едно место можете да погледнете дури три децении во Формула 1.

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

Следете не и на:

24AUTO NETWORK