Тоа е љубов: За 38 години купил 14 нови возила Mitsubishi

ОБЈАВЕНО НА:

Лојалноста кон еден автомобилски бренд не е непозната работа, и таа особено се цени кога ќе решите да го смените возилото. Но, секој на свој начин ја искажува поврзаноста и љубовта кон одреден автомобилски бренд.

Англичанецот Клиф Ходсон (78) пред неколку дена ги добил клучевите за својот 14. нов автомобил на марката за последните 38 години. Новата љубов на Ходсон е модел Mirage 2016, а во текот на годините тој бил сопственик и на Sigma, Galant, Lancer, Spacestar и ASX.

Како главни причини за одлуката да продолжи да им биде верен на производите од брендот Mitsubishi тој посочува удобноста и едноставно „му легнале“ возилата. Ходсон коментирал дека успеал да ја пренесе љубовта кон производите на компанијата и на својата ќерка и внука кои возат модели Lancer и Colt.

“Ако добијат награда на лото, пак би си купил Mitsubishi. Исто така би си зел EVO, за да имам можност да го однесам на натпреварувачката патека “, коментира Ходсон.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK