Како изгледа кога лава ќе проголта автомобил (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Како изгледа кога лава ќе проголта автомобил? За сите љубопитни во продолжение ви прикажуваме видео кое ќе го даде одговорот на ова прашање.

Станува збор за видео кое е снимено на Хаваи пред некоја година за време кога еден локален вулкан имаше ерупција.

Моментот кога лавата го проголтува автомобилот паркиран покрај патот успеал да го сними еден жител на оваа сојузна американска држава. Како изгледа, погледнете во продолжение.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK