Полицијата бесплатно вози Corvette

ОБЈАВЕНО НА:

Секоја полиција се обидува да биде што е можно по опремена за да може да се справи со криминалците. Автомобилите се основно средство за работа, но не секогаш полицијата има „добри“ автомобили со кои може да ги „брка“ лошите момци. Но, властите во Гватемала бесплатно си добија Corvette Stingray.

Возилото било запленето од еден дилер на дрога уште лани. Потоа Истото било префарбано во сина боја со бели и жолти делови, што е всушност бојата на силите на националната полиција.

Но, возилото нема да се користи само з апромотивни цели, туку е опремено со целосна опрема, и радио станица и ротирачки светла. Се користи за безбедносни потреби во близина на Ла Аурора, мешународниот аеродром.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK