Полицајци се тркале со службени возила – следи истрага (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Двајца полицајци со службени возила учествувале во драг трка во САД, пренесуваат тамошните медиуми.

Станува збор за полицајци од Тексас кои со своите два службени автомобили Dodge Charger учествувале во илегални трки во близина на Далас.

Локалната полиција веќе започна истрага откако на интернет се појави видеото. “На оваа трка видовме еден многу позитивен пример на пријателски настроена полиција. Со оглед на состојбата во земјата ова е и тоа како потребно” изјави еден од гледачите за локалната телевизија.

Инаку видеото од трката можете да го погледнете во продолжение.

А кај нас….

 

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK