Еве зошто Lamborghini не е за крупни луѓе (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Не сите автомобили се скроени за секого. Најдобар пример за тоа е Хулубузе Зума, бизнисмен од Јужна Африка и внук на поранешниот претседател Јакоб Зума.

Хулубузе кој располага со неколку нафтени полиња во ДР Конго се изнамачи да излезе од својот автомобил Lamborghini Murcielago.

Овој комичен момент беше фатен на камера па предизвика низа на насмевки, особено во Јужна Африка каде овој бизнисмен е доста контроверзен.

Секако полесно е да се влезе. Да се ужива… а потоа треба доста напор..

 

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK