Вградил млазен погон од авион MiG-23 во BMW

ОБЈАВЕНО НА:

Кога имаш BMW E30 и Mig 23, доволно е малку лудост за да се направи несекојдневен потфат.

Таква несекојдневна лудост направи автоентузијастот Игор Негода кој на својот BMW E30 вгради млазен погон од советскиот MiG 23.

Тој на YouTube објави видео од овој потфат, за за руските медиуми одговори дека “Голта гориво во вселенски количини”.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK