Електрификација и едукација: Каде бе другар со таа канта?

ОБЈАВЕНО НА:

Електричните возила можат значително да го променат светот, но за тоа потребно е да се променат и навиките на сите нас, како и соодветно едуцирање.

Дека тоа е така покажува видеото кое се појави на интернет, а кое е снимено во САД. Станува збор за возач на Tesla Model S кој останал со празни батерии.

Тој принудно го паркирал возилото покрај патот, а на помош доаѓа еден пар кој се збунува откако гледа дека тој користи канта со бензин и при тоа го бара резервоарот за да го наточи.

Видеото кое стана хит можете да го погледнете во продолжение.

https://youtu.be/l732MmP-RFo

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK