Му требаа само 6 секунди за да го уништи скапото Lamborghini (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Маж од Велика Британија имаше несреќа со своето Lamborghini Huracan само шест секунди откако го стартувал автомобилот и стигнал до бесна брзина.

Инцидентот е снимен целосно, а се случил за време на трка на сопственици на Lamborghini Gallardo и Lamborghini Huracan.

Сопственикот на возилото успеал да го сруши автомобилот и покрај фактот што Huracan има инертен систем за навигација кој го подобрува управувањето со возилото.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK