Kirobo Mini – За да не ви биде досадно кога патувате

ОБЈАВЕНО НА:

Доколку сакате да имате партнер за комуникација, а немате со кого да разговарате тогаш треба да се обратите до Toyota Motor Corporation и вашиот проблем ќе биде решен. Новиот минијатурен робот со има „Kirobo Mini“ е створен за убивање на досада и е добар соговорник.

„Kirobo Mini“ може да направи неколку работи. Тој може да се вклучи во вообичаен разговор бидејќи користи и гестови и реагира на емоциите на корисниците. Тој се учи и лично комуницира. Успева да ги запомни желбите на одредени лица и да ги запомни настаните кои поминале.

Го собира во човечката дланка со височина од само десет сантиметри во седната положба и може да биде носен насекаде. Ги подобрува своите способности за разговор после искористуањето на информацијата од автомобилот и од домот на сопственикот.

Toyota Motor Corporation веќе го пушти во продажба, а засега го има на пазарот во Јапонија на местата каде што се продаваат возилата од оваа компанија.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK