Се обидоа да ја киднапираат, а таа ги прегази (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Киднапирањата и кражбите на луксузни автомобили во Мексико се секојдневие.

И покрај големата безбедност во богатите квартови, сепак тоа не е пречка за криминалците да влегуваат во тие квартови и крадат автомобили или киднапираат.

Токму едно видео објавено на интернет покажува неуспешен обид за киднапирање на една жена и нејзиниот автомобили.

Среќа што имаше доволно моќен автомобил да избега, и да им нанесе и штета на киднаперите.

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK