Изгор скапи: Bugatti очила од 15.000 долари

ОБЈАВЕНО НА:

Bugatti е скап автомобил, и не може секој да си го дозволи. Но, и се што е со знакот на брендот е исто така недостапно за сечиј џеб. Bugatti ја претстави првата тематска колекција на очила за сонце на брендот – Collection One, која беше развиена заедно со дизајнерот и претприемач Лари Сендс.

Bugatti’s Collection One, за која беа потребни две години за да се заврши, вклучува девет главни модели и вкупно 37 верзии, каде што клиентите можат да избираат помеѓу различни бои и материјали, вклучувајќи паладиум, сребро, јаглеродни влакна, абонос и многу повеќе.

Материјалите и производствените техники кои не се видени досега во индустријата за очила беа развиени и употребени за да се создаде Collection One. Секое парче е прецизно изработено во Јапонија, од цврсто сребро од 925 фунта со оригинално 18k злато и паладиум; најскапите материјали во светот.

Моделите во Bugatti Collection One, кои се произведени во Јапонија, се со цена од 1.295 до 15.000 долари.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK