Google најави уште два премиум умни часовници

ОБЈАВЕНО НА:

По неколку месечни гласини и инсјадерски информации, Google конечно потврди дека работи на два нови премиум часовници.
Тие според информациите од компанијата треба да се појават на пазарот на почетокот на 2017 година, и се работи за премиум Android Wear 2.0.

Тоа треба да бидат први часовници што пристигнуваат со нова платформа. Часовниците нема да имаат ниту Google, биту Pixel брендирање, а на себе ќе ја имаат ознаката на компанијата за која ќе ги произведуваат.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK