Возило на иднина: Русите ракламираат „летечки“ автомобил

ОБЈАВЕНО НА:

Компанијата Yagalёt од Русија го претстави својот нов необичен автомобил. Рекламирањето на истиот е уште поинтересно со оглед на тоа што стои дека се работи за летечки автомобил.

Не се работи за модел кој би требало на некој начин да глуми авион туку за родстер кој е двосед. Изгледот на автомобилот е атрактивен, а има својства на амфибија што му овозможува лебдење на неколку сантиметри над тлото.

Ова делува како интересен момент, но барем засега нема други информации за истиот автомобил кој би можел да биде навистина примамлив за љубителите на добри автомобили.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK