Возачите на овој автомобил се најнепристојни на патиштата

ОБЈАВЕНО НА:

Според едно истражување направено во Велика Британија утврдено е кои возачи се најнепристојните на патиштата, односно какви автомобили управуваат.

На врвот на оваа листа се наоѓаат возачите на BMW M3, а веднаш постоа следуваат оние коишто управуваат Range Rover и Audi TT.

Позицијата број 4 е за возачите на Mercedes-Benz C-klasа, а потоа во топ 10 следуваат Ford Transit, Porsche 911, Volkswagen Golf, Opel Corsa, Nissan Qashqai и Opel Astra.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK