Volkswagen Arteon комби, можеби и тоа ќе биде понудено!

ОБЈАВЕНО НА:

Стилскиот Volkswagen Passat CC, а потоа само CC, не доби комби верзија, но наследникот на овој автомобил може да добие попрактична варијанта.Тоа може да се види од високопозиционирани кадри од компанијата, каде што во едно интервју споделуваат дека за Arteon Shooting Brake веќе се расправа и дека наскоро ќе има финално решение.

„Би се радувал да го видам Arteon Shooting Brake – веќе работиме на него, но немаме ништо финално во оваа етапа“, коментира Елмар-Мариус Лишарз, раководител на одделот за автомобили од D-сегментот во VW.

Другата добра вест е дека Arteon може да се здобие и со 6-цилиндричен мотор, кој Германците веќе го тестираат со прототип и така собираат впечатоци.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK