Специјална серија Mercedes Benz CLA 180 Star Wars Edition

ОБЈАВЕНО НА:

Како дел од прославата на 40 години од Стар Ворс, Mercedes Benz промовираше специјална серија на моделот CLA 180 во Јапонија наречен Star Wars Edition.

Ќе бидат произведени само 120 возила, од што 60 во бел абоја, а другите 60 во црна боја, и со 18 инчни тркала.

Многу други детали поврзани со Star Wars се наоѓаат во ограничената серија на Mercedes CLA 180, вклучувајќи и брисачи за под, светло за добредојде и прегради за сонце со главните ликови од серијата.

Јапонците за овој модел треба да одвојат 44.844 долари.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK