Italdesign најави нова марка автомобили

ОБЈАВЕНО НА:

Италијанските инженери и дизајнерското студио Italdesign најавија промовирање на нова марка на автомобили – Italdesign Automobili Speciali. Таа ќе продава возила произведени во многу мали серии, и наменети за одбрани клиенти.

Новата марка премиерата ќе ја има на саемот во Женева во март, па затоа официјалните информации се уште не се достапни. Но, се претпоставува дека станува збор за спортско возило со централно поставен мотор.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK