Прво освежување за Range Rover Velar: Малку промени однадвор, но многу внатре.

ОБЈАВЕНО НА:

По шест години од своето деби Range Rover Velar ќе добие освежување. Velar нуди ажурирање кое главно се однесува на технологиите во внатрешноста. Range Rover веќе е познат по нивната голема удобност, но англиската марка сака да оди уште подалеку со новиот Velar.

„Новиот RANGE ROVER VELAR е беспрекорен пример за нашата модернистичка дизајнерска филозофија – чист, редуктивен и неодоливо посакуван“, коментира Гери Мекговерн, главен креативен директор на JAGUAR LAND ROVER. „Дефиниран со совршено оптимизирани пропорции, RANGE ROVER VELAR отелотворува софистицираност без напор со смела елеганција и драматично присуство кое е навистина уникатно“.

Новата верзија на RANGE ROVER VELAR, која е достапна во Velar S, Dynamic SE, Dynamic HSE и Autobiography, добива неколку козметички, но ефективни, дизајнерски промени на надворешноста, од кои главната е поврзана со новата предна решетка. Луксузниот автомобил е опремен и со нови Pixel LED фарови со Dynamic Bend Lighting, нови LED задни светла и многу повеќе.

RANGE ROVER VELAR, исто така, добива сериозно модифицирана внатрешност со нови материјали и бои, како и нов централно лоциран 11,4-инчен дисплеј на следната генерација на инфозабавниот и мултимедијалниот систем Pivi Pro, кој располага со ОТА (преку воздух функцијата за ажурирање). Компанијата исто така вели дека нејзиниот тим ја направил внатрешноста на автомобилот уште потивок и поудобен, а главен фактор овде е специјалниот систем за поништување на шум од патиштата.

RANGE ROVER VELAR, исто така, добива сериозна предност како резултат на неговата нова и поголема батерија во неговата plug-in верзија (PHEV). Овде, капацитетот е зголемен на 19,2 kWh, со што е зголемен опсегот на електрична енергија за 21% и е достапен конечен резултат до 64 километри (WLTP).

Моделот P400e, е и најмоќната во портфолиото на моделот, која ветува максимална моќност од 404 КС и 640 Nm. Достапни се и уште три бензински верзии со максимална моќност од 250 до 400 КС, како и два дизела со 204 и 300 КС.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK