Со болид возел на автопат – полицијата го бара да му пише казна

ОБЈАВЕНО НА:

Додека низ македонските улици гледаме коњски коли, во Чешка се возат болиди. Така на автопат во оваа земја снимен е непознат маж кој возел GP2 болид.

Поради црвената боја овој возач веќе добил и прекар, чешкиот Раиконен. Но додека видеото наиде на позитивни реакции во земјата, полицијата објави потрага по него.

Поради тоа што нема хологација, ова возило не може да се вози на патиштата во Чешка.

Прашање е дали ќе го најдат?

 

Следете не и на:

24AUTO NETWORK