Снимен моментот на рушење на мост во Индија (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Во Индија се сруши мост, а на интернет веќе се појави и видео снимено од тој момент.

Како што пренесуваат индиските медиуми, станува збор за мост кој поврзува локален пат лоциран во индиската држава Утаркханд.

На видеото се гледа како мостот се руши откако низ него поминува камион кој пренесува тешка механизација. Токму и преголемиот товар е причина за ова рушење во кое три лица се повредени.

Видеото од моментот на рушење можете да го погледнете во продолжение.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK