Почна нарачувањето на новиот Volkswagen ID.7

ОБЈАВЕНО НА:

Volkswagen објави дека компанијата започна со производство на својот целосно нов и 100% електричен модел ID.7 во својата фабрика во Емден.

Volkswagen отвора претпродажба за својот целосно електричен салон ID.7 и клиентите првично ќе можат да го нарачаат моделот во пакетот спецификации Pro со автономија до 621 километар (WLTP) по цена од 56.995 евра

За лансирање на пазарот, Volkswagen го опреми ID.7 со особено удобни и висококвалитетни технологии. Стандардно се вклучени акцентите како што се head-up дисплејот со зголемена реалност и системот за навигација „Discover Pro Max“.

Volkswagen ID.7, кој ќе биде лансиран во Европа и Кина оваа есен и ќе се појави во Северна Америка следната година, ветува дека ќе понуди досег до 700 километри (стандард за мерење WLTP), пространа внатрешност и луксузни технологии за да го направат автомобил одлично решение за долги патувања. Фактор овде е и можноста за полнење на интегрираната батерија со капацитет од 200 kW.

Со должина од речиси 5 метри, Volkswagen ID.7 е исполнет со целосно нов погонски систем кој ветува моќност од 286 коњски сили, што го прави моделот најмоќниот претставник на ID. семејството на брендот.

Опремата на Volkswagen ID.7 вклучува нов 15-инчен централен информативен дисплеј, проекциски (head-up) екран со зголемена реалност, нов концепт во однос на климатскиот систем, панорамски стаклен покрив со функција за затемнување, Climatronic предни климатизирани седишта и многу повеќе.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK