Нов хиперавтомобил во најава од Rimac

ОБЈАВЕНО НА:

Фејсбук профилот на Rimac автомобили донесе најава за големо изненадување со кое оваа компанија ќе понуди нов хиперавтомобил.
„Наскоро ќе биде откриено: Потполно нов Rimac хиперавтомобил, кој целосно ќе ја смени автоиндустријата“, беше напишано на профилот на Фејсбук.

Новиот хиперавтомобил ќе биде претставен следната година, а местото на промоција е Женева. Засега информациите се сиромашни, но се очекува до крајот на годината да има и повеќе вести за автомобилот кој треба да се појави на пазарот.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK