Нема бегање: Полицијата во Австралија доби моќно BMW со 625 КС

ОБЈАВЕНО НА:

Полицијата во Австралија доби супер моќен автомобил од 625 КС. Станува збор за M изведбата од серија 5. И нема можност така лесно да и избегате на пат ако направите прекршок.

Овој седан под хаубата доаѓа со twin-turbo 4.4 литарски V8 мотор кој продуцира 617 КС и 750 Nm, При тоа благодарение на овие спецификации до 100 км/ч. забрзува за 3,3 секунди, а максималната брзина која може да ја постигне изнесува 305 км/ч.

Овој супер брз автомобил е само еден во низата со кои може да се пофали полицијата во Австралија. Претходно тие се збогатија и со Honda Civic Type R, Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe, Lexus RC F, Audi S7, Alfa Romeo Stelvio QF…

 

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK