Kia Stinger

Kia ќе вози во УЕФА лига Европа

ОБЈАВЕНО НА:

Kia стана официјален партнер на УЕФА Лига Европа и 3 годишниот договор за спонзорство почнува да важи од сезоната 2018/2019 и продолжува до финалето на УЕФА Лига Европа во 2021 година.

УЕФА Лига Европа е најмладото натпревар во фудбал што вклучува 54 клубови во цела Европа и телевизиска публика од над 980 милиони гледачи. Сезонава во групната фаза ќе игра и Вардар од Скопје и тоа ќе биде заедно со Зенит, Розенборг и Реал Сосиедад.

Како официентен партнер, Kia ќе обезбеди по 90 автомобили за сите финалиња на УЕФА Лига Европа во 2019, 2020 и 2021 година. Автомобилски парк ќе биде користен за транспорт на судии, делегати, официјални и VIP гости.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK