Доби 6 месеци затвор откако со камион сврти полукружно на автопат (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Возач на камион во британскиот град Стафордшир доби шест месечна газна за загрозување на општата безбедност и сигурност во сообраќајот. Видеото беше распространето преку интернет, но немаше расплет од ситуацијата и одлука за прекршокот што го направи возачот

Сега стигна и одлуката на судот. Возачот на камионот оваа казна ја доби откако по грешка со камионот најпрво излезе од автопатот па со маневар возејќи неколку десетина метри во спротивна насока повторно се приклучи на автопатот.

Неименуваниот возач е казнет откако полицијата го забележале овој прекршок на надзорните видео камери. Истиот е објавен на YouTube и прикажан во продолжение.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK