Не секогаш 13 е баксуз број: Толку години Porsche e број 1 за Американците

ОБЈАВЕНО НА:

Porsche беше крунисан за најпривлечниот автомобилски бренд за купувачите во САД и тоа 13 години по ред, во истражувањето на J.D.Power.
На листата следува Genesis, кое го имаше своето деби во истражувањето како самостоен бренд, потоа BMW, Audi и Mercedes го следат Porsche на првите пет места на листата.

Chrysler има зголемување од 41 поен во студијата, што е најголема добивка од било кој бренд, со тоа што J.D. Power го идентификува новиот Pacifica миниван како главна причина за подобрените перформанси на компанијата.

Mini, Nissan, Honda и Jeep исто така, постигнаа некои подобрувања во однос на лани , исто како и Ford. На дното на листата се Mitsubishi, Fiat, Jeep, Toyota и Mazda

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK