M-Sport го покажа изгледот на возилото на Ожије за одбрана на WRC титулата

ОБЈАВЕНО НА:

На Autosport International саемот во јануари ќе биде познат конечниот изглед на дизајнот на возилото со кое Себастијан Ожије ќе се натпреварува во WRC првенството и ќе ја брани титулата.

Она што паѓа веднаш во очи е дека спонзор останува Red Bull чии бои доминираат, слично како и ланскиот изглед на Volkswagen Polo R.

m-sport-ogier-livery1-2016_667_896x504

За првпат по 2005 година, тимот на M-Sport ќе има два различни дизајни за нивните возила следната сезона.

Тимски колега на Ожије ќе биде От Танак, кој пак инспирација во дизајнот нашол во боите на тест возилотo.

m-sport-tanak-livry-2016_116_896x504

Двата возачи ќе дебитираат на WRC првенството на трката во Монте Карло од 19 до 22 јануари.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK