Lada се повлекува од WTCC

ОБЈАВЕНО НА:

Фабричкиот тим на Lada потврди дека по завршување на сезоната 2016 го напушта светското првенство на туринг возила WTCC.

Ова го потврдил Александар Бредихин, директорот на маркетинг компанија AvtoVAZ. Тој на манифестацијата што се одржувана московскиот аеродром ја искористил можноста да ја претстави новата спортска програма.

Новиот курс на компанијата е целосно посветен кон националните првенства.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK