Volkswagen GEN.TRAVEL – возило во кое можете слободни и да дремнете

ОБЈАВЕНО НА:

Групацијата Volkswagen ги покажа првите слики и детали од својот целосно нов развој наречен GEN.TRAVEL, со кој групацијата гледа во иднината на мобилноста.

Развојот на студиото Volkswagen GEN.TRAVEL, кој официјално ќе биде претставен за време на Chantilly Arts & Elegance во близина на Париз на 24 септември, е означен од компанијата како IEV (Innovation Experience Vehicle) со идеја за автомобилска мобилност на следната деценија.

Користејќи целосно електричен систем за погон и има систем за автономно возење на ниво 5 кој не бара никаква човечка интервенција за да се реализира патувањето.

Ентериерот на развојот со футуристички изглед е модуларен, а во внатрешноста, според барањата, може да се формираат различни услови – како за работа, за семеен превоз, за ​​забава, па дури и за кратка дремка.

„GEN.TRAVEL ни дава можност да го погледнеме патувањето во иднината“, велат од Volkswagen Group Design. „Тоа ни покажува како ќе изгледа автономното возење во иднина. GEN.TRAVEL го отелотворува визионерскиот дизајн на иднината за мобилноста на утрешниот ден. Ефикасното обликување го карактеризира многу препознатливиот дизајн. Така, во ера на техничко совршенство и практично неограничени можности , „формата ја следи функцијата“ се трансформира во „формата ја следи слободата“.

Автомобилот не само што ќе биде подобар, туку и повозбудлив од било кога“.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK