Најава за Mercedes Maybach 6 Cabriolet (Видео)

ОБЈАВЕНО НА:

Mercedes-Benz објави ново видео што е првиот чекор кон официјалната премиера на кабриолет верзија на концептуални развој на моделот Maybach 6.

Новиот луксузен автомобил најверојатно ќе биде претставен во текот на тематските настан Pebble Beach Concours d’Elegance. На минатогодишното издание го видовме Maybach 6, а сега ќе ја има и кабриолет верзијата.

Футуристичкиот Maybach 6, има должина што достигнува речиси 6 метри, е внатрешноста е со конфигурација 2 + 2 седишта, и е развиен како електромобил, со батерија од 80 kWh.

Погонскиот систем е со моќност од 750 коњски сили, досегот е над 500 километри, а забрзувањето е од 0 до 100 км/ч. и може да ја достигне за помалку од 4 секунди. Максималната брзина на движење е 250 км/ч. и е електронски ограничена.

 

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK