Autodesk VRED Design 2018.4 Update

На саемот во Пекинг, Skoda Auto со ново СУВ возило

ОБЈАВЕНО НА:

Skoda Auto работи засилено на новиот градски СУВ, кој ќе биде промовиран на меѓународниот саем во Пекинг во текот на следната недела. Веќе се објавени првите скици од возилото, а истото ќе биде создадено специјално за пазарот во Кина.

Новиот компактен модел на Skoda Auto ќе се присоедини во понудата на СУВ возила на оваа компанијата за локалниот пазар, а за ова возило имаат големи надежи за развој. Кина е најважното бизнис поле за Skoda на глобален план, а секое четврто возило од оваа марка се продава во оваа земја.

Минатата година Skoda ги зголеми продажбите во Кина за 2,5 проценти што е околу 325.000 возила, а тоа е најдоброто постинување на компанијата од враќањето на пазарот во Кина во 2007 година.

Следете не и на:
[Fancy_Facebook_Comments]

24AUTO NETWORK