Tesla Cybertruck уште не се произведува, а низ Русија веќе се вози (ВИДЕО)

ОБЈАВЕНО НА:

Иако Илон Маск пред само некој месец премиерно го претстави концептот Cybertruck и најави дека производството ќе започне во 2021 година, низ улиците на Москва веќе се вози овој модел.

Секако не станува збор за оригиналниот Cybertruck туку и овој пат Русите ја демонстрираа својата креативност создавајќи реплика од овој модел.

Видеото објавено на YouTube кое брзо стана популарно и на Twitter предизвика огромен интерес кај Твитерџиите кои објавија бројни твитови на сметка на Илон Маск.

Следете не и на:

24AUTO NETWORK